2
خبر خوب برای سهامداران

سود بیمه پارسیان ۲۰۴ درصد رشد کرد

  • کد خبر : 940
  • 20 مهر 1399 - 21:28
سود بیمه پارسیان ۲۰۴ درصد رشد کرد
شرکت بیمه پارسیان به مدیرعاملی هادی اویارحسین، موفق شده تا سود خالص خود را در نیمه نخست سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 204 درصد رشد دهد و به ازای هر سهم 491 ريال سود شناسایی کند. این در حالی است که سود برآورد شده حسابرسی نشده است اما نسبت به سود واقعی 286 ريالی پایان سال مالی گذشته، به نظر می‌رسد که روند سودسازی این شرکت تا پایان امسال تداوم داشته باشد. خبری خوب برای سهامداران.

شرکت بیمه پارسیان ، موفق شده تا سود خالص خود را در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ درصد رشد دهد و به ازای هر سهم ۴۹۱ ریال سود شناسایی کند. این در حالی است که سود برآورد شده حسابرسی نشده است اما نسبت به سود واقعی ۲۸۶ ریالی پایان سال مالی گذشته، به نظر می‌رسد که روند سودسازی این شرکت تا پایان امسال تداوم داشته باشد. خبری خوب برای سهامداران.

به گزارش دنیای بیمه، حق بیمه صادره شرکت بیمه پارسیان در پایان تابستان امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشدی ۳۱ درصدی به رقم ۱۴ هزار و ۹۲۲ میلیون و ۱۵۵ میلیون ریال رسیده و درآمد این شرکت از محل حق بیمه هم با رشدی ۴۶ درصدی بالغ‌بر ۱۳ هزار و ۴۵۲ میلیارد و ۲۲۹ میلیون ریال برآورد شده است.

شرکت بیمه پارسیان در حالی در شش ماه نخست امسال بالغ‌بر ۷ هزار و ۷۵۸ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال خسارت به بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده که نسبت به پایان تابستان سال گذشته تنها ۱۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد. شاخصی که نشان‌گر قرار گرفتن نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی بیمه پارسیان در وضعیت مطلوب است.

بیمه پارسیان سودآور می‌ماند

کارنامه نیمه نخست امسال  بیمه پارسیان نشان می‌دهد که سود خالص این شرکت از ۶۴۶ میلیارد و ۹۹۴ میلیون ریال در پایان تابستان سال گذشته به یک هزار و ۲۴۴ میلیاراد و ۲۶۶ میلیون ریال در پایان سال گذشته رسیده است. حالا اما سود خالص این شرکت در شش‌ماهه ابتدایی امسال حتی از میزان کل سود پارسال عبور کرده و با جهشی ۲۰۴ درصدی به رقم یک هزار و ۹۶۳ میلیارد و ۹۹۲ میلیون ریال رسیده است.

نکته قابل تامل اینکه در صورت‌های مالی حسابرسی نشده نیمه نخست این شرکت، مالیات هم حساب و سود اعلام شده پس از کسر مالیات است. نتیجه اینکه سود خالص هر سهم بیمه پارسیان از ۱۶۲ ریال در پایان تابستان پارسال به ۲۸۶ ریال در پایان پارسال رسیده و با رشدی ۲۰۳ درصدی نسبت به شش ماه نخست پارسال، به ازای هر سهم این شرکت ۴۹۱ ریال سود شناسایی شده است.

 هدف آینده چیست

اهداف و راهبردهای آتی مدیریت بیمه پارسیان درخصوص مبلغ و ترکیب پرتفوی بیمه‌ای این است که با توجه به ضرایب خسارت رشته‌های مختلف بیمه‌ای در شرایط اقتصادی حاضر، در صدد افزایش پرتفوی رشته‌های بیمه‌ای با ضرایب خسارت پایین و کاهش پرتفوی رشته‌های بیمه ای با ضرایب بالا و حفظ جایگاه فعلی در صنعت بیمه را دنبال کند.

این شرکت بیمه‌ای مصمم است تا در نیمه دوم امسال بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۴۸ میلیارد و ۸۶۷ میلیون ریال حق بیمه تولید کند. قرار است تعداد نمایندگان شرکت بیمه پارسیان بر اساس برنامه از قبل اعلام شده از ۲۱۵۹ نماینده به ۲۵۰۲ در پایان امسال افزایش یابد.

 

حساب سود و زیان شرگت بیمه پارسیان در 13990631

حساب سود و زیان شرگت بیمه پارسیان در ۱۳۹۹۰۶۳۱

لینک کوتاه : http://donyayebimeh.ir/?p=940

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.