کد خبر: ۱۰۲۸۹۶
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۵/۱۲

فرمان وزارت اقتصاد به بانک‌های دولتی

سود سپرده بالای ۱۵ درصد؛ ممنوع

عباس معمارنژاد، معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران عامل ۱۳ بانک دولتی از آنها خواسته به سپرده‌های یکساله مردم بیش از ۱۵ درصد سود پرداخت نکنند. این در حالی است که نرخ تورم از مرز ۴۰ درصد فراتر رفته و سپرده‌گذاران بانکی شاهد افت ۲۵ درصدی ارزش پس‌اندازهای خود هستند. آیا با این فرمان بانک‌های دولتی قادر به حفظ سپرده‌گذاران خود هستند؟
سود سپرده بالای ۱۵ درصد؛ ممنوع

به گزارش دنیای بانک و بیمه،معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران عامل ۱۳ بانک تاکید کرد که تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌ها و سایر مصوبات شورای پول و اعتبار هستند.به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد طی نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های ملی، کشاورزی، مسکن، سپه، تجارت، ملت، صادرات، توسعه صادرات، صنعت و معدن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، پست بانک و قرض‌الحسنه مهر ایران بر رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار تاکید کرد.

طبق تاکید وزارت اقتصاد، مسئولیت این کار بر عهده مدیران عامل بانک‌هاست.تا پایان سال ۱۳۸۶، بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی محدودیتی در تعیین نرخ‌ سود سپرده‌ها نداشتند اما از این سال ملزم به رعایت نرخ سود مصوب توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار شدند.در حال حاضر نرخ سود مصوب سپرده‌های کوتاه‌مدت حداکثر ۱۰ درصد و سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار یکساله ۱۵ درصد تعیین شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ