کد خبر: ۱۰۴۰۹۱
۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۷/۱۶

اختصاصی دنیای بانک و بیمه + نمودار

اسکن پرونده ۶ ماهه ۹۸ بیمه پاسارگاد

سال‌ها می‌گذرد و ترکیب هیئت‌مدیره بیمه پاسارگاد دست نمی‌خورد؛ همه تنها به‌جای اندیشیدن به کشیدن صندلی از زیر پای یکدیگر به رشد و بالندگی بیمه پاسارگاد می‌اندیشند. رضایت بیمه‌گذاران و سهامداران، نتیجه ثبات مدیریت در بیمه پاسارگاد است و شاید این اکسیری باشد که اکثر شرکت‌های بیمه در ایران از آن غافل هستند و درگیر جابجایی مدیران ارشد. راستی کارنامه شش‌ماهه معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد نشانه چیست؟
اسکن پرونده ۶ ماهه ۹۸ بیمه پاسارگاد

به گزارش دنیای بانک و بیمه، حق بیمه تولیدی بیمه پاسارگاد از ۹۵۴ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان در نیمه نخست سال گذشته با رشدی ۴۷ درصدی به رقم یک هزار و ۴۰۷ میلیارد و ۹۳۹ میلیارد تومان در نیمه نخست امسال رسیده است. این در حالی است که میزان خسارت پرداخت‌شده در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد رشد را نشان می‌دهد به‌نحوی‌که این شرکت در نیم سال نخست پارسال ۲۳۷ میلیارد و ۵۴۱ میلیون تومان خسارت به بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده که این میزان در نیم سال اول امسال بالغ‌بر ۳۳۸ میلیارد و ۴۷۶ میلیون تومان برآورد شده است. نتیجه اینکه نسبت خسارت پرداخت‌شده به حق بیمه تولیدشده توسط شرکت بیمه پاسارگاد در پایان شهریورماه امسال ۲۴ درصد بوده که نسبت به شهریور پارسال یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نکته امیدوارکننده و اطمینان‌بخش در کارنامه بیمه پاسارگاد، ترکیب پرتفوی این شرکت است به‌نحوی‌که از کل حق بیمه تولیدشده در نیمه نخست امسال ۶۵ درصد در رشته‌های بیمه زندگی، ۱۹ درصد در رشته بیمه شخص ثالث و ۵ درصد در رشته بیمه تکمیل درمان است. این سال مطرح است که چرا آیا معصوم ضمیری و همکاران او در بیمه پاسارگاد همچنان به حفظ این ترکیب ادامه می‌دهند یا حاضر به ریسک بیشتر برای به دست آوردن سهم بالاتر در سایر رشته‌های بیمه می‌شوند یا نه؟

نکات کلیدی بر عملکرد بیمه پاسارگاد

 • از مجموع کل حق بیمه تولیدی این شرکت در شهریورماه ۱۳۹۸، بالغ‌بر ۲ درصد در رشته بیمه درمان، ۱۸ درصد در رشته بیمه شخص ثالث و حوادث سرنشین، ۳ درصد در رشته بیمه بدنه، ۶۴ درصد در رشته بیمه زندگی و ۱۳ درصد در سایر رشته‌های بیمه‌ها بوده است.
 • از مجموع کل خسارت پرداختی توسط شرکت در شهریورماه ۱۳۹۸، سهم بیمه درمان ۱۷ درصد، سهم بیمه شخص ثالث و حوادث سرنشین، ۴۲ درصد، سهم بیمه بدنه خودرو، ۹ درصد، سهم بیمه‌های زندگی، ۲۸ درصد و سهم سایر رشته‌ها هم ۴ درصد برآورد شده است.
 • از مجموع کل حق بیمه تولیدی این شرکت در شش‌ماهه نخست سال ۱۳۹۸، بالغ‌بر ۵ درصد در رشته بیمه درمان، ۱۹ درصد در رشته بیمه شخص ثالث و حوادث سرنشین، ۴ درصد در رشته بیمه بدنه، ۶۵ درصد در رشته بیمه زندگی و ۷ درصد در سایر رشته‌های بیمه‌ها بوده است.
 • از مجموع کل خسارت پرداختی توسط شرکت در شش‌ماهه نخست سال ۱۳۹۸، سهم بیمه درمان ۱۹ درصد، سهم بیمه شخص ثالث و حوادث سرنشین، ۳۸ درصد، سهم بیمه بدنه خودرو، ۸ درصد، سهم بیمه‌های زندگی، ۲۷ درصد و سهم سایر رشته‌ها هم ۸ درصد برآورد شده است.
 • نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی در پایان شهریور امسال ۲۴ درصد برآورد می‌شود.
 • مجموع حق بیمه تولیدی شرکت بیمه پاسارگاد در نیمه نخست سال گذشته ۹۵۴,۵۳۵ میلیون تومان
 • مجموع حق بیمه تولیدی شرکت بیمه پاسارگاد در نیمه نخست امسال ۱,۴۰۷,۹۳۹ میلیون تومان
 • میزان رشد حق بیمه تولیدی ۴۷ درصد
 • مجموع خسارت پرداختی بیمه پاسارگاد در نیمه نخست سال گذشته ۲۳۷,۵۴۱ میلیون تومان
 • مجموع حق خسارت پرداختی بیمه پاسارگاد در نیمه نخست امسال ۳۳۸,۴۷۶ میلیون تومان
 • میزان رشد خسارت پرداخت‌شده ۴۲ درصدارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ