کد خبر: ۱۰۷۷۰۸
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۹

بیشترین خسارات بیمه ما مربوط به درمان و ثالث است

شرکت "بیمه ما" در هشت ماهه سالجاری در حدود ۵۵۵ میلیارد تومان بیمه نامه فروخته و بیش از ۴۰ درصد از این مبلغ را به عنوان خسارت پرداخت کرده است.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، ررسی ها نشان از آن دارد که در برخی از رشته ها، شرکت بیمه ما بیش از درآمد خود مجبور به پرداخت خسارت شده و از سوی دیگر در برخی از رشته ها فعالیت آنچنانی انجام نداده است.

در ادامه بررسی وضعیت شرکت های بیمه عضو بورس که عموم آن ها درگیر وضعیت مشابهی در زمینه فروش بیمه نامه بوده و حجم قابل توجهی از فروش بیمه نامه را به بیمه درمان، شخص ثالث و عمر اختصاص داده اند، شرکت بیمه ما نیز در این مسیر قدم گذاشته و ۶۴ درصد از فروش پرتفوی این شرکت در هشت ماهه امسال به این سه رشته بیمه اختصاص داشته است.
البته ناگفته نماند که این شرکت در فروش بیمه نامه توانسه سهم ۱۷ درصدی را برای بیمه آتش سوزی به ثبت برساند و این در حالی است که تنها هفت درصد درآمد فروش بیمه نامه آتش سوزی را در این رشته به عنوان خسارت پرداخت کرده است.
شرکت بیمه ما در این مدت ۵۵۵ میلیارد و ۱۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درآمدزایی و معادل ۴۴ درصد این مبلغ به ارزش ۲۴۲ میلیارد و ۱۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت کرده است.
بررسی پرداخت خسارت این شرکت گواه آن است که در هشت ماهه سال جاری در رشته درمان، کشتی و زندگی حجم اعظم و حتی بیشتر درآمد خود را به عنوان خسارت پرداخت کرده است.
حال این شرایط به شکلی دیگر در فعالیت آبانماه این شرکت تکرار شده و چهار درصد حجم فروش به بیمه درمان، ۲۰ درصد به رشته ثالث، ۱۶ درصد به رشته آتش سوزی و ۴۰ درصد به بیمه زندگی اختصاص داشته و عملا به دیگر رشته ها توجه چندانی نشده است.
این روند فعالیت در حالی به ثبت رسیده که در ردیف پرداخت خسارت، بیمه درمان و ثالث بیشترین میزان را به نام خود به ثبت رسانده اند و در شرایطی که این شرکت در آبانماه در رشته پول، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بیمه نامه فروخته، ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت کرده است./ایسنابرچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ