کد خبر: ۱۰۷۷۰۹
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۹

فروش ۸ ماهه بیمه دی اعلام شد

شرکت بیمه دی با وجود آنکه بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اما ۹۵ درصد این درآمد را از محل فروش بیمه‌نامه درمان به دست آورده و دیگر رشته‌های بیمه‌ای جایگاهی در فروش بیمه‌نامه این شرکت نداشته‌اند.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، صنعت بیمه ایران در سال‌های اخیر درگیر فروش بیمه‌نامه‌های اجباری و درمان شده و توجه آنچنانی به فروش و معرفی بیمه‌نامه‌های دیگر همچون کشتی، مهندسی، آتش‌سوزی و امثال آن ندارد؛ اما شرایط شرکت بیمه دی تا حدودی متفاوت است، زیرا این شرکت در آبان ماه امسال ۹۹ درصد فروش پرتفوی خود را به بیمه درمان اختصاص داده و مجموع فروش دیگر بیمه‌نامه‌های این شرکت یک درصد معادل ۲۱ میلیارد و ۶۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.
در همین ماه شرکت بیمه دی بیشترین میزان پرداخت خسارت خود را متوجه بیمه درمان با سهم ۹۴ درصدی کرده و نکته قابل‌توجه در پرداخت خسارت نسبت به فروش بیمه‌نامه این شرکت در این ماه است که با وجود آنکه سهم فروش بیمه‌نامه‌ها بسیار ناچیز بوده، اما پرداخت خسارت رشته بیمه ثالث، حوادث سرنشین، بدنه خودرو و مسئولیت قابل توجه بوده است.
از موارد قابل‌توجه میزان فروش و پرداخت خسارت شرکت بیمه دی می‌توان به فروش ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بیمه کشتی و ۱۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بیمه زندگی غیراندوخته اشاره کرد. با این شرایط بیمه دی در آبان ماه ۳۵۰۲ میلیارد و ۶۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بیمه‌نامه صادر و ۱۸۶ میلیارد و ۴۲۲ میلیون تومان خسارت پرداخت کرده است.
بررسی عملکرد هشت‌ماهه این شرکت نشان از آن دارد که این شرکت روند آبان ماه را نیز در طول سال پیگیری کرده بوده و ۹۵ درصد فروش بیمه‌نامه به مبلغ ۳۵۵۸ میلیارد و ۶۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را به بیمه درمان اختصاص داده و مابقی رشته بیمه‌نامه‌ها سهم چندانی در فروش ندارند.
میزان پرداخت خسارت این شرکت نسبت به درآمد در هشت‌ماهه امسال بیانگر آن است که این شرکت در رشته ثالث ۶۶ درصد، در رشته حوادث سرنشین ۶۳ درصد و در رشته زندگی غیراندوخته دار ۱۲۹ درصد درآمد خود را صرف پرداخت خسارت کرده و در نهایت ۳۶ درصد درآمد خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده است.
در نهایت می‌توان گفت این شرکت شاید حجم آن‌چنانی از درآمدهای خود را به پرداخت خسارت اختصاص نداده است، اما تمام توجه خود را به رشته درمان معطوف کرده و به نظر می‌رسد این موضوع به دلیل آن است که این شرکت قراردادهای بسیاری با بنیاد شهید به امضا رسانده و عموم این قراردادها در زمینه بیمه‌نامه درمان است./ایسنابرچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ