کد خبر: ۲۷۲۹۹
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸

نگران ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی هستم
همتی در مراسم افتتاحیه بیمه خاورمیانه:

نگران ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی هستم

دنیای بانک: رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به مشکلاتی که مربوط به صندوق‌های بازنشستگی، در ایران وجود دارد می‌گوید من نگران رشد بی‌برنامه و بدون نظارت صندوق‌های بازنشستگی هستم چرا که احتمال ورشکستگی آنها قریب‌الوقوع است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، عبدالناصر همتی امروز در مراسم افتتاحیه اولین شرکت بیمه تخصصی عمر با نام بیمه خاورمیانه، گفت: امیدوارم این اتفاق باعث رشد بیمه‌های عمر شود. بیمه‌های عمر مهم هستند و کنترل، نظارت و پایش آنها بسیار حساس و حیاتی از باقی رشته‌های دیگر است. وی ادامه داد: شاید افتتاح بیمه خاورمیانه به عنوان اولین شرکت تخصصی بیمه عمر شروع خوبی برای ما باشد. باید سرعت رشد این بیمه‌ها را افزایش دهیم. البته یک نگرانی که همیشه در کشور ما درباره‌ بیمه عمر و صندوق‌های بازنشستگی وجود دارد این است که نظارتی بر آن‌ها نیست و من بیش از این‌که نگران رشد بیمه‌های عمر باشم نگران رشد بدون نظارت و بی‌برنامه صندوق‌های بازنشستگی هستم. احتمال ورشکستگی آنها قریب‌الوقوع است و این معضلی مهم و بلندمدت مربوط به صندوق‌های بازنشستگی است.

وی با بیان اینکه کنترل و نظارت بیمه‌های زندگی بسیار مهم‌تر از سایر رشته‌های بیمه ای است گفت: نگاهی به وضعیت بیمه‌های عمر در دنیا نشان می‌دهد فعالیت پانزده شرکت اول بیمه ای دنیا در حوزه عمر از ٢٤ تا ٨٠ میلیارد دلار متغیر است در حالیکه در ایران این کار هنوز به صورت جدی شروع نشده است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاری شرکتهای بیمه پاشنه آشیل صنعت است و تقسیم ریسک هم البته بسیار مهم است؛ در حالیکه بسیاری از کشورهای در حال توسعه حق بیمه سرانه ٧١ دلار است اما ایران کمتر از این رقم است؛ همچنین رقم کل سرانه حق بیمه ایرانی ها به ١٠٠ دلار می رسد که سهم بیمه زندگی از آن ١٤ دلار است.  

وی تصریح کرد: اگر آتیه ای می خواهیم که با رفاه و توسعه پایدار همخوان باشد، راه آن، همین بیمه های عمر است که برای تداوم زندگی مطلوب و خوب موثر است. البته بیمه عمر باید همراه با سرمایه گذاری باشد.

به گفته همتی، مردم نسبت به بیمه عمر آگاه شده اند به طوری که  که در نه ماهه امسال صدور بیمه های عمر ٣٨ درصد افزایش یافته است؛ این در حالی است که به تدریج با سیاستهای بیمه ای که اعمال خواهیم کرد بیمه ها را نیز ساماندهی می کنیم.

همتی از برنامه بیمه مرکزی برای تفکیک بیمه عمر و زندگی خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم شرکتهای مستقل بیمه زندگی را توسعه دهیم که امروز اولین آن انجام شد؛ البته شرکتها باید روی سرمایه گذاری دقت کرده و دچار هیجان نشوند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ