کد خبر: ۹۷۴۷۶
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۲/۱

دنیای بانک و بیمه بررسی کرد:

بازده سهام بیمه ملت در فروردین ۹۸

بهاره صفاری
شرکت بیمه ملت در فروردین ماه امسال نسبت به سایر رقبای خود در تابلوی بورس اوراق بهادار تهران رشد مثبت اما متوسطی را از حیث بازده هر سهم تجربه کرد. به گونه ای که ارزش هر سهم این شرکت در این ماه با 7.2 درصد رشد مواجه شد.
بازده سهام بیمه ملت در فروردین ۹۸

به گزارش شبکه خبری تخصصی دنیای بانک و بیمه، قیمت هر سهم شرکت بیمه ملت از 2726 ريال در 5 فروردین ماه امسال به 3214 ريال در پایان معاملات این ماه رسیده که افزایشی 488 ريالی را نشان می دهد.

نوسان ارزش سهام شرکت بیمه ملت در فروردین 1398

مدیریت آن در حال حاضر بر عهده علی صلاحی‌نژاد است

در حال حاضر سهامداران اصلی شرکت بیمه ملت ، شرکت گروه بهمن، شرکت سرمایه­گذاری صبا تامین، شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت افق نیلی خلیج فارس، شرکت گروه انرژی مهستان، شرکت سرمایه­گذاری سپه، شرکت خدمات پشتیبان صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت نگین ساحل رویال هستند

 بیمه ملت در یک نگاه

شرکت بیمه ملت در تاریخ 1382/08/12 با شماره 211230 و شناسه ملی 10102526951 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید و در تاریخ 1382/09/04 با مجوز شماره 23863 بیمــه مرکزی جمهوری اسلامی ایـران، تـأسیس شـد.
سرمایه اولیه شرکت در زمان تاسیس، 200 میلیارد ریال بود و در حال حاضر، بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 22/10/1395 و صورت‌جلسه هیأت‌مدیره مورخ 95/06/19 و تأییدیه شماره 95/602/46007 مورخ 95/09/21 بیمه مرکزی، به مبلغ 2850 میلیارد ریال رسیده است.
بیمه ملت با تأکید بر مشتری‌مداری همواره می‌کوشد تا با به کارگیری مدیران باتجربه و کارشناسان متخصص به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر و شایسته‌تر به بیمه‌گزاران خود و همچنین سرعت بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی کشور، افزایش بهره‌وری و رشد کمی و کیفی صنعت بیمه، گام‌های مؤثری بردارد.
این شرکت توانسته در طول دوران فعالیت خود با انعقاد قراردادهای بزرگ در صنایع مختلف، نقش مهمی در پشتیبانی از فعالیت‌های تولیدی و اشتغال‌زا در کشور داشته باشد. خوشبختانه بیمه‌ملت در سال جاری برای ششمین سال متوالی، موفق به کسب بالاترین رتبه توانگری در بین شرکت‌های بیمه داخلی بر اساس گزارش رسمی بیمه مرکزی شد که این مهم، گویای توانمندی و حرکت صحیح این مجموعه در جهت مشتری‌مداری، شفافیت و ارائه هرچه بهتر خدمات به آحاد جامعه است.
بیمه ملت منطبق با راهبرد بیمه مرکزی برای توسعه بیمه‌های زندگی و با ارائه محصولات متنوع بیمه عمر برای خانواده‌های ایرانی، توانسته تعداد زیادی از دانش‌آموزان، زنان خانه‌دار و اقشار مختلف را تحت پوشش بیمه‌های زندگی قرار دهد.

 مزیت‌های رقابتی بیمه ملت

 •   کسب بالاترین سطح توانگری مالی در بین شرکت‌های بیمه در شش سال متوالی
 •   دارای شبکه فروش گسترده (شعب و نمایندگی‌های فعال) در سراسر کشور
 •   بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری اطلاعات برای تسهیل ارتباط با بیمه‌گزاران از طریق راه‌اندازی اینترنت‌بیمه، تلفن بیمه و اپلیکیشن بیمه ملت
 •   سازمانی یادگیرنده؛ با دانش، تجربه و نیروهای انسانی کارآمد
 •   اخذ گواهی‌نامه ISO9001:2015 و مجموعه گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو در حوزه‌های مختلف رعایت حقوق مشتریان
 •   دارای مجوز قبولی اتکایی از بیمه مرکزی
 •   پذیرش شرکت در بازار اول بورس اوراق بهادار تهران

استراتژی‌های شرکت بیمه ملت
با توجه به اهداف شرکت بیمه ملت،‌ استراتژی‌های زیر مورد توجه قرار گرفته است:

 • -توسعه پورتفوی بیمه‌ای با درنظر گرفتن مدیریت ریسک
 • -برقراری حاکمیت شرکتی
 • -توسعه و ارتقای شبکه فروش
 • -افزایش رضایت‌مندی مشتریان و زیان‌دیدگان
 • -رعایت بهداشت حقوقی و وصول مطالبات

حاکمیت شرکتی بیمه ملت
مدیران شرکت بیمه ملت، با توجه کامل به اصول حاکمیت شرکتی، بالاترین استانداردهای شفافیت، مسئولیت‌پذیری و صداقت را در کسب و کار و فعالیت‌های مدیریتی خود لحاظ می‌کنند. اعتقاد بیمه ملت بر این است که اجرای اصول حاکمیت شرکتی در فرآیند مدیریت،‌ بهترین راه در جهت کسب موفقیت، ‌پیشرفت و ایجاد ارزش افزوده برای سهام‌داران و همین طور حافظ منابع مالی شرکت خواهد بود.

موضوع فعالیت شرکت بیمه ملت
موضوع فعالیت شرکت عبارت‌است از:
1-انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی و غیر زندگی بر اساس پروانه‌ فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی ج.ا.ا
2-قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی، منطقه‌‌ای و بین‌المللی به صورت متقابل و در محدوده مورد تأیید بیمه مرکزی ج.ا.ا
3-سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی در چارچوب ضوابط مصوب شورای‌عالی بیمه

سرمایه انسانی بیمه ملت

در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی وجود نیروی انسانی متخصص و مجرب از ارکان ضروری بوده و ضامن سودآوری و موفقیت در کسب اهداف اساسی آن شرکت است. در بازار بیمه نیز شرکت‌های بیمه موفقیت‌های خود را مرهون مدیران و کارکنان متخصص و مجربشان هستند.
به طور کلی وجود تجربه، تخصص، انگیزه و برنامه‌ریزی صحیح از جمله عواملی هستند که یک شرکت بیمه را در توسعه فعالیت خود در زمینه جذب پرتفوی، ارزیابی و کنترل ریسک و پرداخت صحیح خسارت کمک می‌کنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ